BASINDA GAZİGEM

EGE’DE SON SÖZ

GAZİGEM’in gurur günü

http://www.egedesonsoz.com/images/spacer.gif

http://www.egedesonsoz.com/images/spacer.gif

http://www.egedesonsoz.com/images/spacer.gif

GAZİGEM’in gurur günü

 

Yeni eğitim yılının açılışı ve pilav gününde 1800 öğrenci ile velileri şenlik alanında buluştu. 65 başarılı öğrenci ile dershanede görevli 50 öğretmene hediye ve takdir belgesi sunan Başkan Şenol, “Eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalışıyoruz” dedi

 

3.10.2011 - 11:14

http://www.egedesonsoz.com/images/spacer.gif

http://www.egedesonsoz.com/images/spacer.gif

İZMİR - Gaziemir Belediyesi’nin geçen yıl yaklaşık 1600 öğrencisi bulunan ücretsiz dershanesi GAZİGEM’in üniversite ve Anadolu Liseleri’nde gösterdiği başarı, görkemli bir etkinlikle kutlandı. Bu yıl yaklaşık 1800 öğrenciye hizmet veren Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin(GAZİGEM) yeni eğitim yılının açılış töreni ve pilav günü, festival alanında gerçekleşti. Geçen LYS’de yüzde 94.28’lük başarı oranını yakalayan GAZİGEM’in gurur kaynağı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, amaçlarının eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak olduğunu söyledi.

Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin büyük bir hızla büyüdüğüne inandıklarını söyleyen Başkan Şenol, 500 öğrenci ve 16 öğretmenle yola çıktıklarını belirtip, “Geçen yıl yaklaşık 1600 öğrenci ve gönüllülük esasıyla çalışan 42 öğretmenle gençlerimizi üniversite ve Anadolu Liseleri’ni hazırladık. Bu yıl 1800 öğrencinin kaydı yapılırken, öğretmen kadromuz 50’yi buldu. Bu başarıda büyük emek ve özveri gösteren öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Şenol, geçen yıl üniversiteyi kazanan 35 öğrenci ile Anadolu ve Anadolu Meslek Liseleri’ni kazanan 31 öğrenciye hediye ve teşekkür belgesi, GAZİGEM’in öğretim kadrosunu oluşturan 50 öğretmene de çiçek ve takdir belgesi sundu. Şenlik alanını dolduran yaklaşık 3 bin öğrenci ve velisine seslenen Şenol, önümüzdeki yıl ilk sınavlarda ilk üçe giren öğrencilere laptop bilgisayar hediye edeceklerini duyurdu. öğrenciler adına söz alan Şeyma Özdal  Başkan Şenol’a gençlere sunduğu bu hizmetten dolayı teşekkür etti. Etkinliğe katılanlara, pilav, döner ve ayrandan oluşan ikram yapıldı.

 

HABERLER.COM                                                                                                                          15 ARALIK 2012

Gazigem'den Türk Kızılayı'na 'Taze Kan'
Bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi'nde (GAZİGEM) düzenlenen 'kan bağışı kampanyasına' gençler büyük ilgi gösterdi.

Haber: Gazigem'den Türk Kızılayı'na 'Taze Kan'
Bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi'nde (GAZİGEM) düzenlenen 'kan bağışı kampanyasına' gençler büyük ilgi gösterdi.
GAZİGEM, Türk Kızılayı ile işbirliği yaparak kan bağışı kampanyası düzenledi. Kampanyaya gençler büyük ilgi gösterdi. Bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren GAZİGEM'deki kampanyada öğretmenleriyle birlikte kan veren öğrenciler, kan bağışlarına vatandaşların daha fazla destek olmasını istedi. Kampanyaya yoğun ilgi gösteren öğrencilerden 18 yaş ve 50 kilogram üstü, sağlık durumları uygun olanlar sırayla kan verdi.
Türk Kızılayı Ege Bölge Şubesi olarak yıllık 300 bin ünite kana ihtiyaçları olduğunu söyleyen Dr. Ersin Benli, yılın son günlerine gelinmesine rağmen 250 bin ünite kan topladıklarını ifade etti. İhtiyaçları olan kan miktarına ulaşabilmeleri için kentin birçok noktasında kan bağış merkezi açtıklarını belirten Benli, insanları bilinçli davranarak bu merkezlerde kan vermeye davet etti. GAZİGEM'li öğrencilerin kampanyaya gösterdikleri ilgiden memnun olduğunu da belirten Dr. Benli, "Bize destek vererek kampanyamıza ortak olan Gaziemir Belediyesi ve GAZİGEM'e teşekkür ediyorum" dedi. - İZMİR

 

HABER PAN                                                                29 Şubat 2012, Çarşamba - 15:04

Engeller Gazigem’le Aşılacak

Engeller Gazigem’le Aşılacak

Engeller Gazigem’le Aşılacak - Düzenlediği ücretsiz kurslarla 2 bin 58 öğrenciyi geleceğe hazırlayan Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, engellilerin de yüzünü güldürecek.

EGE’DE SON SÖZ

Şenol:GAZİGEM'le eğitimde fırsat eşitliği çığ gibi büyüyor


15 Ekim 2012 Pazartesi 10:24


Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz dershane hizmeti veren Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin 2. Geleneksel Pilav Günü’nde konuşan Başkan Halil İbrahim Şenol, “Eğitimde fırsat eşitliği verdiğimiz hizmet çığ gibi büyüyor” dedi.


İZMİR- Eğitime verdiği önemle tanınan Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un üç yıl önce kurduğu Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (GAZİGEM), her yıl artan eğitim kadrosu, öğrenci sayısı ve elde edilen başarıları ile takdir topluyor. Anadolu ve Fen Liseleri ile üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz dershane hizmeti vermek için kurulan GAZİGEM, bu yıl dört ayrı merkezde 57 öğretmen, iki yönetici ile 2 bin 200 öğrenciye ulaştı. Geçen yıl LYS’de yüzde 94,25’lik başarı oranı yakalayan GAZİGEM, bu yıl ise bir başka başarıya imza attı. Geçen yıla göre LYS ve SBS’de başarı olanların sayısı, geçen yıla göre ikiye katlandı.

Dizüstü bilgisayar hediye edildi
“Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızla ilerler” inancıyla bu projeyi hayata geçiren Başkan Şenol’un ‘gurur projesi’ haline gelen GAZİGEM’in 2. Geleneksel Pilav Günü, hafta sonunda festival alanında gerçekleşti. CHP İzmir Milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Barış Eren, İl Yöneticisi Ceyhan Kayhan, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, Gaziemir Halk Eğitim Müdürü Durhan Emecan ile belediye meclis üyelerinin katıldığı etkinlikte, LYS ve SBS sınavlarında puan sıralamasında ilk üçe girenlere dizüstü bilgisayar, 62 öğrenciye de çeşitli hediyeler verildi.

‘Öğrencilerimiz gurur kaynağımız’
Öğrenciler adına İleyda Çetin, veliler adına Binnur Oğuz ile öğretmenler adına Rahmi Hüyük’ün birer konuşma yaptığı etkinlikte kürsüye gelen Başkan Şenol, belediyelerin görevinin yalnızca, yol, kanalizasyon ya da park yapmak olmadığını söyledi. Şenol, “Eğitim alanında olanaklarıımızı sonuna kadar kullanıyoruz. Çünkü eğitim herkesin hakkı” diye konuştu. Başkan Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ortalama bir dershanenin yıllık ücretinin 3 bin lira olduğunu düşünürsek, biz yılda ailelerimizin cebinde 5 milyon liradan fazla paranın kalmasını sağlıyoruz. Ekonomilerine bu katkıyı yaparken, onların başka harcamalar için kullandıkları bu para, ilçe esnafımıza de nefes aldırıyor. Ücretsiz verilen bu hizmetin aynı zamanda kaliteli olabileceğini gösteren eğitim kadromuz ve başarılarıyla gurur kaynağımız olan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”

 

 


 

HABERLER. COM
25 Şubat 2013 13:12

http://www.haberler.com/static/organ_logo/İHA_Logo.jpg

Haber: Gazigem'in Sarnıç Şubesi Açıldı

  •  

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren GAZİGEM'in Sarnıç Şubesi'nin açılışında, "Hayalimdeki bu projenin böyle kısa sürede gelişmesi ve öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları gururumuz oldu" diye konuştu.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla marka projeler üreten ve özellikle sağlık ile eğitimdeki hizmetleriyle adından söz ettiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un "hayalimdeki projeydi" dediği Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (GAZİGEM) her geçen gün büyüyor. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 2 bin 200 öğrenciye 61 öğretmenle 4 ayrı merkezde dershane hizmeti veren GAZİGEM Sarnıç'taki yeni binasına kavuştu.
Dershanecilikte marka haline gelen ve İzmir'in en büyük dershanelerinden biri olan GAZİGEM'in Sarnıç'taki yeni binasında 25 kişilik 5 derslikte 360 ilköğretim öğrencisine liselere hazırlık kursu verilecek. Her yıl artan öğrenci sayısı, eğitim kadrosu ve yüzde 94,25'lik başarı oranıyla gurur kaynağı olan GAZİGEM Sarnıç Binasının açılışına CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, İl genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.
"EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ"
Sosyal belediyecilik alanında ürettiği projelerle adından söz ettiren Başkan Şenol, "Eğitimli ve sağlıklı kentlerin yaşadığı kentlerin hızla gelişeceği inancıyla hareket ederek bu alanlarda marka projeler geliştirdik. Çünkü bizim görevimiz yalnızca yol, kanalizasyon, park, kaldırım yapmak değildir. GAZİGEM benim hayalim olan bir projeydi. Bu kadar kısa zamanda, bu kadar hızlı gelişmesi ve öğrencilerimizin gösterdiği üstün başarı onur ve gurur verici" dedi.
Eğitimde fırsat eşitliği olmadığına değinen Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü: "Siz gençler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Biz GAZİGEM ile eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak herkesin eşit koşullarda eğitim görmesini sağladık. Çünkü ilçemizde maddi olanağı kısıtlı olan birçok aile çocuğunu dershaneye gönderemiyordu. Kaliteli, bilimsel ve ücretsiz hizmet veren GAZİEGEM ile öğrenci başına 3 bin liralara ulaşan dershane harcamalarının önüne geçerek, yaklaşık 7 milyon liranın ailelerin cebinde, yani ilçemizde kalmasını sağladık."
GAZİGEM'in yakaladığı yüzde 94,25'lik başarıya değinen Şenol, öğretmen ve öğrencileri başarı ve özverilerinden dolayı tebrik etti.
"4 YILDA 6 KAT BÜYÜDÜ"
Öğrenciler adına Aysu Vatansever, veliler adına Fatma Öztürk, öğretmenler adına Haşim Yatakbaş söz alarak GAZİGEM aracılığıyla bilimsel ve parasız eğitim imkanı sağladığı için Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'a teşekkür ettiler. Daha sonra kürsüyse çıkan ve GAZİGEM'in 4 yılda 6 kat büyümesine 'masal gibi' benzetmesi yapan dershane müdürü Emin Talayhan ise; elde edilen yüzde 94,25'lik başarının altını çizerek, "eğitim için ne gerekiyorsa yapılsın' diyerek hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen başkanımıza teşekkür ediyorum, eseriyle gurur duysun" diye konuştu. - İZMİR

 

EGE’DE SON SÖZ

 

 

 

 

Gazigem'in Sarnıç Şubesi Açıldı

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren GAZİGEM'in Sarnıç Şubesi'nin açılışında, "Hayalimdeki bu projenin böyle kısa sürede gelişmesi ve öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları"...

Gazigem Büyüyor

Gaziemir'de bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dersane hizmeti veren GAZİGEM'in Sarnıç Şubesi açıldı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu yıl 2 bin 200 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti veren GAZİGEM’in Sarnıç Şubesi’nin açılışında, “Hayalimdeki bu projenin böyle kısa sürede gelişmesi ve öğrencilerimizin sınavlardaki başarıları gururumuz oldu” diye konuştu.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla marka projeler üreten ve özellikle sağlık ile eğitimdeki hizmetleriyle adından söz ettiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un “hayalimdeki projeydi” dediği Gaziemir Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (GAZİGEM) her geçen gün büyüyor. Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 2 bin 200 öğrenciye 61 öğretmenle 4 ayrı merkezde dershane hizmeti veren GAZİGEM Sarnıç’taki yeni binasına kavuştu. Dershanecilikte marka haline gelen ve İzmir’in en büyük dershanelerinden biri olan GAZİGEM’in Sarnıç’taki yeni binasında 25 kişilik 5 derslikte 360 ilköğretim öğrencisine liselere hazırlık kursu verilecek. Her yıl artan öğrenci sayısı, eğitim kadrosu ve yüzde 94,25’lik başarı oranıyla gurur kaynağı olan GAZİGEM Sarnıç Binasının açılışına CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, İl genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ
Sosyal belediyecilik alanında ürettiği projelerle adından söz ettiren Başkan Şenol, “Eğitimli ve sağlıklı kentlerin yaşadığı kentlerin hızla gelişeceği inancıyla hareket ederek bu alanlarda marka projeler geliştirdik. Çünkü bizim görevimiz yalnızca yol, kanalizasyon, park, kaldırım yapmak değildir. GAZİGEM benim hayalim olan bir projeydi. Bu kadar kısa zamanda, bu kadar hızlı gelişmesi ve öğrencilerimizin gösterdiği üstün başarı onur ve gurur verici” dedi.
Eğitimde fırsat eşitliği olmadığına değinen Şenol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siz gençler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Biz GAZİGEM ile eğitimde fırsat eşitliği sağlayarak herkesin eşit koşullarda eğitim görmesini sağladık. Çünkü ilçemizde maddi olanağı kısıtlı olan birçok aile çocuğunu dershaneye gönderemiyordu. Kaliteli, bilimsel ve ücretsiz hizmet veren GAZİEGEM ile öğrenci başına 3 bin liralara ulaşan dershane harcamalarının önüne geçerek, yaklaşık 7 milyon liranın ailelerin cebinde, yani ilçemizde kalmasını sağladık.”

GAZİGEM’in yakaladığı yüzde 94,25’lik başarıya değinen Şenol, öğretmen ve öğrencileri başarı ve özverilerinden dolayı tebrik etti.

4 YILDA 6 KAT BÜYÜDÜ
Öğrenciler adına Aysu Vatansever, veliler adına Fatma Öztürk, öğretmenler adına Haşim KOZAKBAŞ  söz alarak GAZİGEM aracılığıyla bilimsel ve parasız eğitim imkanı sağladığı için Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a teşekkür ettiler. Daha sonra kürsüyse çıkan ve GAZİGEM’in 4 yılda 6 kat büyümesine ‘masal gibi’ benzetmesi yapan dershane müdürü Emin Talayhan ise; elde edilen yüzde 94,25’lik başarının altını çizerek, “eğitim için ne gerekiyorsa yapılsın’ diyerek hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen başkanımıza teşekkür ediyorum, eseriyle gurur duysun” diye konuştu.